Taurenīši


Dāvanu tapšanas laiks vēl nav beidzies, un jaunus darbus nav laika sākt, bet kamēr vēl nav aizmirsies, kur bija šī vērtīgā tapošanas raksta “taurenīša” info, ievietošu to šeit:

Inga♥ Reimane (Ingucis, Spīdola :)) 18. dec 11:09
meistars neesmu bet varu pastāstīt, kā es daru, parādīt gan ir vieglāk, mēģināšu, lai ir saprotami, lai gan kaut kur jau bija taurenīšu raksta skaists izklāsts.
Veidoju pīnīti ar tamboradatu, un salieku uz tapām. Tālāk pēc principa, ka diegs iet pa priekšu (zinu meistarus, kas dara otrādi- diegs iet aiz grābekļa, bet uztapotais gabaliņš pamazām veidojas garāks priekšpusē grābeklim) , bet uztapotais veidosies aiz grābekļa:
1 tapu iztapo, otru izlaiž neiztapotu, 3.-iztapo, 4.-atkal izlaiž un tā līdz kārtas beigām. atpakaļ atkal tāpat  un tā 5-7 kārtas- pēc izvēles, cik lielu taurenīti grib rakstā. kad ir vajadzīgās kārtas iztapotas, tad es ar tamboradatu vai tāpat ar pirkstiem tām tapām, kuras atstātas neiztapotas, iztapoju pašu pirmo pīnītes cilpu pāri visiem 5-7 pārstaipiem (t.i. cik rindas nu esam izvēlējušies taurenim), un iztapoju vienu vai 2 kārtas visas tapas pēc kārtas.
Un viena taurenīšu rinda gatava!
Tālāk tad ir tie 2varianti:
Vai nu visas kārtas taurenīšus veidojam pēc šī paša principa, un sanāks, ka katras rindas taurenītis ir tieši virs iepriekšējās kārtas taurenīša.
Vai arī nākamo kārtu veidojam pēc šaha galdiņa principa: kur iepriekš iztapojām, tur tagad nē, bet iztapojam tās tapas, kur iepriekš bija taurenītis. veidots. T.i. ja pirmo rindu ar taureņoem 5-7 kārtas veidojām kā 1 iztap, otru nē, 3.-iztapo, 4.nē utt. , tad nākamo tauriņu kārtu sekojoši: 1. un 2.tapu iztapo, 3.-nē, 4.iztapo, 5.-nē utt.
Un jāpaskatās, lai teiksim, ja pirmo iztapo, otro nē, tad lai beidzas ar iztapoto tapu, -t.i. jāpaskaita tapu skaits, lai smuki simetriski veidojas abas malas. Un ja beigs ar iztapoto, tad šaha galdiņa taurenīšu rakst;a otra rinda sāksies un beigsies ar 2 iztapotām tapām, treša taurenīšu kārta atkal sāksies un beigsies ar vienu iztapoto tapu, bet 4.-atkal ar 2 iztapotām…”

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts Tapošana ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Taurenīši

  1. Annija saka:

    Kā pārceļ tieši to taurenīšu pārstaipus. IZmeģinājos visādi, bet nesanāk. Lūdzu kur var dabūt tieši šito pašu rakstu, bet ar fotogrāfijām?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s